2014 Cougar Falcon Invite

September 20, 2014



Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

Falcon HS


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   1501  ALEXIS MCCONNELL      Mt. Pleasant Sacred Heart HS            18:45.6  6:03/M    10
    2      2     42  STEPHANIE SCHAUB      Benzonia-Benzie Central HS              19:25.9  6:16/M    11
    3      3   1383  ANNIE FULLER          Manistee HS                             19:41.3  6:21/M    12
    4      4   1502  BAILLEY MCCONNELL     Mt. Pleasant Sacred Heart HS            19:50.7  6:24/M    9 
    5      5   2168  PAISLEY SIPES         Saugatuck HS                            20:10.8  6:30/M    9 
    6      6    912  ASHLEIGH BLOM         Grand Rapids Track HS                   20:16.3  6:32/M    - 
    7      7   1384  JODY FULLER           Manistee HS                             20:26.3  6:35/M    10
    8      8    917  MARTHA SHOMSKY        Grand Rapids Track HS                   20:30.7  6:37/M    - 
    9      9   1641  OLIVIA NURENBERG      Pewamo-Westphalia HS                    20:38.8  6:39/M    10
   10     10    785  KELLI SMITH           NorthPointe Christian HS                20:49.8  6:43/M    11
   11     11   1647  BRENNA WIRTH          Pewamo-Westphalia HS                    20:58.6  6:46/M    10
   12     12    941  KATERI MILLS          GR West Catholic HS                     21:09.6  6:49/M    10
   13     13   1642  AUDREY POHL           Pewamo-Westphalia HS                    21:14.1  6:51/M    11
   14     14   1640  BROOKLYN NURENBERG    Pewamo-Westphalia HS                    21:17.5  6:52/M    9 
   15     15   1386  NATALEE KOTT          Manistee HS                             21:17.8  6:52/M    10
   16     16   1645  BROOKE STUMP          Pewamo-Westphalia HS                    21:27.5  6:55/M    9 
   17     17     23  OLIVIA BRIAN          Benzonia-Benzie Central HS              21:29.6  6:56/M    10
   18     18    944  BROOKE PITSCH         GR West Catholic HS                     21:34.2  6:57/M    12
   19     19   2164  KIT HUFFMAN           Saugatuck HS                            21:34.2  6:57/M    10
   20     20   1634  BROOKE BENGEL         Pewamo-Westphalia HS                    21:34.6  6:57/M    12
   21     21   2169  LIBBY SPRINGER        Saugatuck HS                            21:41.1  7:00/M    11
   22     22    916  REBECCA SHOMSKI       Grand Rapids Track HS                   21:47.3  7:02/M    - 
   23     23     45  MARY CLAIRE SMELTZER  Benzonia-Benzie Central HS              21:47.5  7:02/M    9 
   24     24   2166  JENNIFER KELLY        Saugatuck HS                            21:47.8  7:02/M    12
   25     25   2165  RUDY JOON             Saugatuck HS                            21:49.8  7:02/M    10
   26     26   1648  MYKENA WITGEN         Pewamo-Westphalia HS                    21:52.8  7:03/M    12
   27     27   1497  ROWAN FITZPATRICK     Mt. Pleasant Sacred Heart HS            22:12.1  7:10/M    9 
   28     28   1496  LIZZY ERVIN           Mt. Pleasant Sacred Heart HS            22:13.6  7:10/M    12
   29     29   2138  MADELYN MILLER        Saranac HS                              22:17.7  7:11/M    11
   30     30     25  MORGAN BURCH          Benzonia-Benzie Central HS              22:18.1  7:12/M    10
   31     31   1504  MEGAN NOWAK           Mt. Pleasant Sacred Heart HS            22:19.3  7:12/M    9 
   32     32   2222  BREANNA VARKER        Schoolcraft HS                          22:22.6  7:13/M    11
   33     33     35  LUCY KARPUKHNO        Benzonia-Benzie Central HS              22:24.2  7:14/M    9 
   34     34    943  SOFIA PHANEUF         GR West Catholic HS                     22:27.7  7:15/M    12
   35     35   2163  PIPER HARRIS          Saugatuck HS                            22:41.3  7:19/M    10
   36     36   1494  MEGAN ENGLISH         Mt. Pleasant Sacred Heart HS            22:42.7  7:19/M    11
   37     37     32  SAVANNAH HAYDEN       Benzonia-Benzie Central HS              22:48.6  7:21/M    12
   38     38     38  ASHLEY NYE            Benzonia-Benzie Central HS              22:58.7  7:25/M    11
   39     39   1503  SKYLAR NELSON         Mt. Pleasant Sacred Heart HS            23:00.1  7:25/M    12
   40     40   2159  SYDNIE AVERY          Saugatuck HS                            23:03.2  7:26/M    10
   41     41   1352  KATELYNN WELCH        Lawton HS                               23:03.6  7:26/M    10
   42     42   2133  SYDNEY HOLTFORTH      Saranac HS                              23:05.3  7:27/M    11
   43     43   2224  ARIN WINN             Schoolcraft HS                          23:08.3  7:28/M    10
   44     44   2219  LINDSEY JOHNSON       Schoolcraft HS                          23:11.8  7:29/M    11
   45     45    947  CLARE ST. ANDRE       GR West Catholic HS                     23:14.4  7:30/M    9 
   46     46   1351  ALISSA WAITE          Lawton HS                               23:28.2  7:34/M    9 
   47     47   2221  MACAYLA RHODA         Schoolcraft HS                          23:29.6  7:35/M    10
   48     48    940  JENNIFER JAGER        GR West Catholic HS                     23:38.3  7:37/M    9 
   49     49    779  MAKALYA COOK          NorthPointe Christian HS                24:03.3  7:45/M    12
   50     50   2215  ABBY CHAPIN           Schoolcraft HS                          24:16.9  7:50/M    12
   51     51   1346  CLARE LYCAN           Lawton HS                               24:29.9  7:54/M    10
   52     52    938  CLARE ANDERSON        GR West Catholic HS                     24:31.3  7:55/M    9 
   53     53   2141  JESSICA SLUITER       Saranac HS                              24:38.5  7:57/M    10
   54     54   2137  JOSIE MANION          Saranac HS                              24:41.3  7:58/M    11
   55     55   1343  KRISTIN CONNER        Lawton HS                               24:43.5  7:58/M    10
   56     56   1347  KATIE MCKEE           Lawton HS                               24:46.3  7:59/M    10
   57     57   2218  COLLEEN FLYNN         Schoolcraft HS                          25:10.5  8:07/M    12
   58     58    918  CLAIRE THEORET        Grand Rapids Track HS                   25:23.9  8:11/M    - 
   59     59   2217  SEAGER ERIN           Schoolcraft HS                          25:32.4  8:14/M    10
   60     60    784  ALYSSA ROELS          NorthPointe Christian HS                25:34.2  8:15/M    12
   61     61   2140  MIRIAM PRICE          Saranac HS                              25:46.1  8:19/M    12
   62     62    914  CHRISTIANA HEIKOOP    Grand Rapids Track HS                   26:04.1  8:25/M    10
   63     63   1350  JAYLENE TARKENNEN     Lawton HS                               26:07.1  8:25/M    9 
   64     64    780  SHALINI KEMMETER      NorthPointe Christian HS                26:23.3  8:31/M    9 
   65     65    783  ANNA ORR              NorthPointe Christian HS                26:26.6  8:32/M    10
   66     66   2130  KARINA CARLE          Saranac HS                              26:42.2  8:37/M    11
   67     67    942  ODELIA MITCHELL       GR West Catholic HS                     26:52.3  8:40/M    9 
   68     68   1388  PRESLEY PETZAK        Manistee HS                             26:55.1  8:41/M    11
   69     69   2135  HALEY LAKE            Saranac HS                              27:10.3  8:46/M    12
   70     70   1385  KELSEY HARRIGAN       Manistee HS                             27:44.9  8:57/M    11
   71     71    915  MARY CLAIRE LIDDEL    Grand Rapids Track HS                   32:47.5 10:35/M    - 
   72     72    911  MARRISSA POLINDAR     Grand Rapids Track HS                   37:14.2 12:01/M