2011 Spud 1 Mile Fun Run

Age Group Results

June 18, 2011


Results by Epic Race Timing, www.epicracetiming.com

Overall Female Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    RILEY GROVES                                            551             3         7:25.9      7:25/M

Female 1 to 12

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    KASSADY CHUDZICKI                                       683             4         7:26.6      7:26/M
       2    Ryley Miller                                            775             5         7:27.3      7:27/M
       3    GRACE KASER                                             522             8         7:52.3      7:52/M
       4    OLIVIA LENYO                                            709            10         8:27.6      8:27/M
       5    JULIANNA MEYER                                          543            11         8:31.7      8:31/M
       6    MEGAN PETERSON                                          599            12         8:50.2      8:50/M
       7    ANNA SIERRA                                             676            15         9:01.2      9:01/M
       8    ASHLEY ORTIZ                                            673            16         9:02.1      9:02/M
       9    DELANEY DANIELS                                         613            19         9:16.1      9:16/M
      10    CASSIDY MCMAHAN                                         588            21        10:16.7     10:16/M
      11    HAYLEY ARICK                                            648            23        10:52.1     10:52/M
      12    LAUREN MEYER                                            544            25        11:09.0     11:09/M
      13    Bridgette Futa                                          749            28        12:55.8     12:55/M
      14    MADI BURNS                                              664            29        21:03.5     21:03/M
      15    Victoria Cheney                                         779            30        21:06.0     21:06/M

Overall Male Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    Collin Barker                                           747             1         6:12.6      6:12/M

Male 12 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    Khori Barker                                            748             2         6:18.7      6:18/M
       2    JOEL GEE                                                610             6         7:37.3      7:37/M
       3    AIDEN MCMAHAN                                           587             7         7:51.6      7:51/M
       4    BLAINE KEMP                                             611             9         8:04.0      8:04/M
       5    ANDREW PETERSON                                         600            13         8:59.1      8:59/M
       6    Bryce Futa                                              750            14         9:00.4      9:00/M
       7    SHANE GEE                                               609            17         9:06.5      9:06/M
       8    NATHAN ANDREWS                                          530            18         9:13.5      9:13/M
       9    JOSEPH KRACHENFELS                                      558            20         9:50.3      9:50/M
      10    CONNOR ARICK                                            647            22        10:50.1     10:50/M
      11    KEVIN GROVE                                             752            24        10:55.5     10:55/M
      12    JACOB ANDREWS                                           529            26        11:10.5     11:10/M
      13    Joey Starcevich                                         746            27        11:25.4     11:25/M
      14    DUNCAN BURNS                                            663            31        22:26.7     22:26/M
      15    SPENCER BURKHART                                        662            32        22:39.5     22:39/M