2014 Bloomingdale CC Invitational

October 11, 2014



Overall Finish List - Boys

Varsity Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   8322  LEWIS TATE            Paw Paw                                 17:26.7  5:37/M    10
    2      2   8058  JUSTIN SMITH          Bangor                                  17:39.4  5:42/M    10
    3      3   8049  LEVI COLE             Bangor                                  17:59.7  5:48/M    12
    4      4   8056  ALEX MARTINEZ         Bangor                                  18:07.7  5:51/M    11
    5      5   8055  ISHMAEL HODGE         Bangor                                  18:24.3  5:56/M    12
    6      6   8071  BEN OLSEN             Coloma                                  18:34.2  5:59/M    12
    7      7   8259  COLE MENCK            Lawton                                  18:36.5  6:00/M    12
    8      8   8050  CARSON FINCH          Bangor                                  18:36.7  6:00/M    10
    9      9   8048  MARCO CARRILLO        Bangor                                  18:36.9  6:00/M    12
   10  (< 5)   8103  JAMES STACKS          Gobles                                  18:37.5  6:00/M    11
   11  (< 5)   8124  MIGUEL FLORES         Hartford                                18:48.2  6:04/M    11
   12  (< 5)   8062  AUSTIN BERTUCA        Bloomingdale                            18:54.2  6:06/M    11
   13     10   8317  MICHAEL MCCAULEY      Paw Paw                                 18:57.2  6:07/M    9 
   14     11   8236  NICK VAZQUEZ          Lawrence                                19:06.9  6:10/M    12
   15     12   8222  GERARDO BELMARES      Lawrence                                19:08.5  6:10/M    11
   16     13   8072  GREG OLSEN            Coloma                                  19:12.2  6:12/M    10
   17     14   8256  CHARLES GOOLE         Lawton                                  19:12.4  6:12/M    11
   18     15   8052  BENJAMIN GREINER      Bangor                                  19:23.8  6:15/M    9 
   19  (< 5)   8122  FREDDIE BURTCHETT     Hartford                                19:30.9  6:17/M    11
   20     16   8234  ISRAEL ROBLES         Lawrence                                19:34.2  6:19/M    10
   21     17   8070  AUSTIN EBRECHT        Coloma                                  19:34.2  6:19/M    11
   22     18   8265  JULIAN TORRES         Lawton                                  19:50.7  6:24/M    12
   23     19   8262  JAMES PHELPS          Lawton                                  20:22.3  6:34/M    9 
   24     20   8319  RYAN STEARNS          Paw Paw                                 20:23.6  6:35/M    11
   25     21   8084  JUSTIN WADE           Decatur                                 20:25.5  6:35/M    12
   26     22   8227  JOEL MACYAUSKI        Lawrence                                20:43.4  6:41/M    12
   27     23   8081  MAX GLYNN             Decatur                                 20:49.9  6:43/M    10
   28     24   8073  REESE SAMPLE          Coloma                                  20:54.2  6:45/M    11
   29     25   8231  DAINE PEASE-KEYS      Lawrence                                20:55.9  6:45/M    11
   30     26   8195  RYAN CAIN             Kzoo Home School Sports                 21:01.3  6:47/M    11
   31     27   8196  TIMOTHY JOHN DOWNS    Kzoo Home School Sports                 21:06.4  6:48/M    10
   32     28   8220  IAN ANDREWS           Lawrence                                21:10.1  6:50/M    12
   33     29   8207  NATHAN PARKER         Kzoo Home School Sports                 21:10.5  6:50/M    12
   34     30   8225  LARRY GLISTA          Lawrence                                21:15.5  6:51/M    11
   35  (> 7)   8053  ANGELO GRIFFIOEN      Bangor                                  21:28.1  6:55/M    9 
   36  (> 7)   8224  PRASHANT DAULT        Lawrence                                21:28.4  6:55/M    12
   37     31   8083  RYAN PHILLIPS         Decatur                                 21:29.2  6:56/M    10
   38     32   8198  JON GREVE             Kzoo Home School Sports                 21:35.9  6:58/M    10
   39     33   8201  JACOB LEDVINA         Kzoo Home School Sports                 21:40.7  6:59/M    11
   40     34   8205  NATHAN MCLATCHER      Kzoo Home School Sports                 21:43.5  7:00/M    11
   41     35   8074  CALVIN STARNES        Coloma                                  21:48.7  7:02/M    9 
   42     36   8206  ETHAN PARKER          Kzoo Home School Sports                 22:02.5  7:06/M    11
   43  (> 7)   8228  HUNTER NORG           Lawrence                                22:03.5  7:07/M    10
   44  (> 7)   8194  JORDAN BURNS          Kzoo Home School Sports                 22:08.5  7:08/M    11
   45  (> 7)   8230  JOSE PATLAN           Lawrence                                22:46.9  7:21/M    11
   46     37   8315  SETH DOUGLAS          Paw Paw                                 22:52.5  7:23/M    9 
   47     38   8254  ERIC BELT             Lawton                                  23:07.4  7:27/M    9 
   48  (> 7)   8235  NICOLAS SILVA         Lawrence                                23:14.5  7:30/M    11
   49  (< 5)   8125  THAYNE HANNERS        Hartford                                23:18.4  7:31/M    9 
   50     39   8316  STEVEN LOCKWOOD       Paw Paw                                 23:27.9  7:34/M    9 
   51     40   8318  HUNTER SHREVE         Paw Paw                                 24:01.2  7:45/M    9 
   52     41   8085  MATT WORLEY           Decatur                                 26:08.3  8:26/M    10
   53  (< 5)   8126  TRISTAN HANNERS       Hartford                                26:11.8  8:27/M    10
   54     42   8082  WESLEY HEMENWAY       Decatur                                 27:18.9  8:48/M    12
   55  (< 5)   8063  BRADEN BERTUCA        Bloomingdale                            27:23.8  8:50/M    10
   56  (> 7)   8221  KALEB BEITER          Lawrence                                32:15.2 10:24/M    9