2012 Kalamazoo Mud Run

Solo Competitive

Age Group Results

June 02, 2012



Female Overall Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    LINDSEY KUSTER                    KALAMAZOO  MI        1154            28        26:22.4      8:30/M
       2    JESSICA GEAREN                                          992            52        28:45.8      9:16/M
       3    BREANNA VARKER                    SCHOOLCRAFT  MI      1004            56        29:01.9      9:22/M

Female no age

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    JESSICA GEAREN                                          992            52        28:45.8      9:16/M
       2    PJ BUCHOLZ                        KALAMAZOO  MI        1350           128        34:54.1     11:15/M
       3    CARRIE MOORE                      KALAMAZOO  MI        1953           162        37:25.1     12:04/M
       4    NICOLE TAYLOR                     TROY  MI              960           210        45:49.0     14:47/M

Female 19 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    LINDSEY KUSTER                    KALAMAZOO  MI        1154            28        26:22.4      8:30/M
       2    BREANNA VARKER                    SCHOOLCRAFT  MI      1004            56        29:01.9      9:22/M
       3    FRANCES GREATHOUSE                PORTAGE  MI          1024            74        30:49.6      9:56/M
       4    KATIE ANDREWS                     KALAMAZOO  MI        1082            84        31:39.0     10:13/M
       5    ERIN ELMS                         KALAMAZOO  MI        1052            91        32:07.1     10:22/M
       6    CHARLENE KRIKKE                   DOWAGIAC  MI          804           102        33:15.2     10:44/M
       7    KIRSTEN WELBORN                   PORTAGE  MI          1950           106        33:34.7     10:50/M
       8    SIERRA TANK                       PLAINWELL  MI        1137           110        33:51.0     10:55/M
       9    ARIANNA TAYLOR                    HASTINGS  MI         1910           123        34:36.9     11:10/M
      10    RILEY WISSER                      RICHLAND  MI         1157           124        34:37.4     11:10/M
      11    MONIKA KOOPS                      SAUGATUCK  MI        1069           133        35:06.4     11:19/M
      12    MADELEINE GIBSON                  AUGUSTA  MI          1917           153        36:29.2     11:46/M
      13    MEGAN SPIEKERMANN                 MARSHALL  MI         1160           169        37:44.8     12:10/M
      14    THERESA VISURI                    DOWAGIAC  MI          806           173        38:25.8     12:24/M
      15    TIA LAMIE                                               808           174        38:26.8     12:24/M
      16    JESSIE GREATHOUSE                 PORTAGE  MI          1025           184        40:38.2     13:06/M
      17    EMILY ABBS                        WHITE PIGEON  MI     1050           203        44:26.0     14:20/M
      18    REJEAN ROOT                       SHERWOOD  MI         1893           219        53:07.4     17:08/M

Female 20 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    LEAH TUNDEVOLD                    PORTAGE  MI          1100            76        31:08.9     10:03/M
       2    COLENE SRACKANGAST                GALESBURG  MI        1012            80        31:18.9     10:06/M
       3    KRYSTAL COMBS                     MARCELLUS  MI        1150            86        31:49.0     10:16/M
       4    RACHEL MOORE                      THREE RIVERS  MI     1922            87        31:49.8     10:16/M
       5    MALLORY GOOD                      KALAMAZOO  MI        1028            92        32:24.2     10:27/M
       6    NICOLE OBRIECHT                   KALAMAZOO  MI        1027            93        32:24.7     10:27/M
       7    KATELIN KOHN                      SAINT JOSEPH  MI      810           113        33:54.2     10:56/M
       8    VERONICA MASLANKA                 FENNVILLE  MI        1163           114        33:54.2     10:56/M
       9    NIKKI MARTENSEN                   KALAMAZOO  MI        1894           119        34:28.8     11:07/M
      10    KELLI STEDGE                      VICKSBURG  MI        1138           134        35:11.3     11:21/M
      11    VIOLET LYNGSTAD                   VICKSBURG  MI        1078           145        36:01.1     11:37/M
      12    CHELSEA FREUND                    VICKSBURG  MI        1909           146        36:01.6     11:37/M
      13    SARA SCHULTZ                      KALAMAZOO  MI         950           156        36:53.2     11:54/M
      14    EMILY BETROS                      KALAMAZOO  MI        1213           158        36:58.3     11:55/M
      15    TARA PENNEY                       BATTLE CREEK  MI     1161           167        37:43.0     12:10/M
      16    MAGGIE REMYNSE                    RICHLAND  MI         1940           168        37:44.5     12:10/M
      17    LAURA MEJEUR                      KALAMAZOO  MI        1946           176        39:21.3     12:42/M
      18    EMILY BELL                        KALAMAZOO  MI        1121           178        39:21.6     12:42/M
      19    MEGHANN DEHAAN                    KALAMAZOO  MI        1119           179        39:21.9     12:42/M
      20    TIFFANY WATTS                     PORTAGE  MI          1044           180        39:47.4     12:50/M
      21    BRITTNEY EBEL                     BATTLE CREEK  MI     1077           182        40:21.9     13:01/M
      22    JAIME BLEEKER                     PLAINWELL  MI        1109           191        42:21.4     13:40/M
      23    KIM MARGULES                      KALAMAZOO  MI        1930           195        43:10.4     13:55/M
      24    JESS CIARAVINO                    PORTAGE  MI          1944           199        44:21.7     14:18/M
      25    RACHAEL DENEAU                    PORTAGE  MI          1945           200        44:21.8     14:18/M
      26    RACHEL KONIECZKA                  SCHOOLCRAFT  MI      1015           201        44:22.3     14:19/M
      27    ERIN GOODEMOOT                                         1521           212        47:29.5     15:19/M
      28    STEPHANIE HOWLEY                  THREE RIVERS  MI     1165           214        49:02.5     15:49/M
      29    FATIMAH GILANI                    VICKSBURG  MI        1041           215        49:05.7     15:50/M
      30    LESLIE WAGNER                     SHERWOOD  MI         1090           220        53:08.0     17:08/M

Female 30 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    REBECCA JOYCE                     KALAMAZOO  MI        1162            68        30:27.3      9:49/M
       2    SADIE BLATCHLEY                   KALAMAZOO  MI        1898            82        31:28.8     10:09/M
       3    AJ HAAN                           KENTWOOD  MI         1124            83        31:29.4     10:09/M
       4    TRACIE MILLER                     KALAMAZOO  MI        1001            97        32:50.9     10:35/M
       5    KRIS MCMANUS                      TRAVERSE CITY  MI    1002            99        32:51.5     10:36/M
       6    EMILY MEJEUR                      KALAMAZOO  MI        1891           100        32:54.0     10:37/M
       7    JULIE EILENBERG                   KALAMAZOO  MI        1892           107        33:47.9     10:54/M
       8    JENNIFER TAYLOR                   KALAMAZOO  MI        1112           115        33:54.6     10:56/M
       9    REBECCA BELL                      PARCHMENT  MI        1208           118        34:20.9     11:05/M
      10    SARA POEHLMAN                     PLAINWELL  MI        1108           121        34:31.2     11:08/M
      11    JENNIFER PARKER                   PAW PAW  MI          1144           129        34:56.1     11:16/M
      12    AMANDA HAAKSMA                    BATTLE CREEK  MI     1897           137        35:30.3     11:27/M
      13    JESSICA PEREZ                     KALAMAZOO  MI         991           139        35:46.1     11:32/M
      14    JOHN CAMACHO                      PAW PAW  MI          1098           148        36:08.3     11:39/M
      15    JEN BAIRD                         PAW PAW  MI          1097           149        36:08.9     11:39/M
      16    KELLY KORF                        SCHOOLCRAFT  MI      1087           159        37:07.1     11:58/M
      17    PEGGY FEHN                        VICKSBURG  MI        1167           163        37:25.5     12:04/M
      18    KRISTA LASER                      BELLEVUE  MI         1123           175        38:46.5     12:30/M
      19    AMY GERMAN                        KALAMAZOO  MI        1214           185        41:40.0     13:26/M
      20    SHELA MOSER                       KALAMAZOO  MI         962           187        41:55.0     13:31/M
      21    TRINA WEBER                       PORTAGE  MI          1199           188        42:16.4     13:38/M
      22    AMY GUARISCO                      PLAINWELL  MI        1110           190        42:21.1     13:40/M
      23    HEATHER SHORB                     PORTAGE  MI          1016           194        42:53.0     13:50/M
      24    MICHELLE NITZ                     PORTAGE  MI          1003           197        43:35.0     14:04/M
      25    ERIN ROLL                         MIDDLEBURY  IN       1051           204        44:26.0     14:20/M
      26    AIMEE PIEHL                       SAINT JOSEPH  MI     1249           205        44:26.2     14:20/M
      27    KERI WIERSMA                      PORTAGE  MI          1117           206        45:03.2     14:32/M
      28    MARIA PAVLETIC                    RICHLAND  MI         1011           207        45:03.6     14:32/M
      29    TRACY RUGE                        GALESBURG  MI        1010           211        47:25.5     15:18/M
      30    MELISSA HALL                      CONSTANTINE  MI      1045           216        49:06.8     15:50/M
      31    BRIDGID MURPHY                    SAGINAW  MI          1055           217        52:55.4     17:04/M
      32    MICHELE REYNOLDS                  SAGINAW  MI           990           218        52:57.1     17:05/M
      33    ELIZABETH ZUPPANN                 KALAMAZOO  MI         989           221      2:51:35.2     55:21/M
      DQ    AMANDA MORENO                     PORTAGE  MI          1961            DQ        29:10.2      9:25/M

Female 40 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    MARTA FRANCO                      MATTAWAN  MI         1158            81        31:25.1     10:08/M
       2    KRIS HIRZEL                       AUGUSTA  MI          1149           117        34:06.3     11:00/M
       3    MAGGIE ELMS                       KALAMAZOO  MI        1031           131        34:59.3     11:17/M
       4    MARY SCHINSKE                     PAW PAW  MI          1928           135        35:14.9     11:22/M
       5    JENNIFER SCALPONE                 KALAMAZOO  MI        1153           144        35:57.5     11:36/M
       6    DIANE BURROWS                     PLAINWELL  MI        1948           151        36:22.1     11:44/M
       7    DEBORAH ROMIG                     VIKCSBURG  MI        1148           154        36:35.6     11:48/M
       8    BRENDA CURRY                      KALAMAZOO  MI        1125           155        36:47.4     11:52/M
       9    CHANTEL MARSTON                   CONCORD  MI          1926           164        37:25.7     12:04/M
      10    JENNIFER MOLNER                   PORTAGE  MI          1924           166        37:42.8     12:10/M
      11    KAMI CHASE                        OTSEGO  MI           1103           171        37:58.9     12:15/M
      12    TAMERA BOULDING                   KALAMAZOO  MI        1008           172        38:21.4     12:22/M
      13    MARY ENDSLEY                      HASTINGS  MI         1518           213        47:33.8     15:20/M

Female 50 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    ANGELA ELHAMMER                   KALAMAZOO  MI        1934           116        33:58.1     10:57/M
       2    SHAWN GILLHAM                     PORTAGE  MI          1005           132        35:01.2     11:18/M
       3    LORI GIBSON                       AUGUSTA  MI          1916           140        35:46.6     11:32/M
       4    LORA HUTCHINSON                   KALAMAZOO  MI        1111           177        39:21.6     12:42/M
       5    ROBIN SMITH                       EAST LEROY  MI       1074           192        42:48.5     13:48/M
       6    ANN PIPER                         BATTLE CREEK  MI     1073           193        42:48.5     13:48/M
       7    KATHY JACOBS                      PLAINWELL  MI        1912           198        43:46.3     14:07/M

Female 60 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    SHELLY FINK                       KALAMAZOO  MI        1173            89        32:05.0     10:21/M

Male Overall Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    KENT FRENS                        KALAMAZOO  MI        1056             1        21:05.4      6:48/M
       2    ALEX WOOLF                        KALAMAZOO  MI        1075             2        21:44.5      7:01/M
       3    RANDALL MOORE                     THREE RIVERS  MI     1155             3        22:54.3      7:23/M

Male no age

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    PAUL TAYLOR                       TROY  MI              961           209        45:48.3     14:46/M

Male 19 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    ALEX WOOLF                        KALAMAZOO  MI        1075             2        21:44.5      7:01/M
       2    RANDALL MOORE                     THREE RIVERS  MI     1155             3        22:54.3      7:23/M
       3    MATT JOZWIAK                      BATTLE CREEK  MI     1996             4        22:54.5      7:23/M
       4    NATHANIEL WALTERS                 KALAMAZOO  MI        1021             5        23:24.5      7:33/M
       5    TRISTAN GREATHOUSE                PORTAGE  MI          1026             6        23:54.6      7:43/M
       6    COLEMAN GIBSON                    AUGUSTA  MI          1914             8        24:16.8      7:50/M
       7    ADAM STANDIFORD                   KALAMAZOO  MI         951            12        24:49.1      8:00/M
       8    CHRISTIAN ELLIOTT                 BATTLE CREEK  MI     1908            18        25:02.8      8:05/M
       9    JASON KING                        KALAMAZOO  MI        1062            20        25:14.6      8:08/M
      10    ALEX WALDVOGEL                                          820            22        25:14.8      8:08/M
      11    MATT KING                         KALAMAZOO  MI        1088            23        25:15.9      8:09/M
      12    AUSTIN DELSI                      KALAMAZOO  MI         952            24        25:36.5      8:15/M
      13    BENJAMIN HOARD                    KALAMAZOO  MI        1951            26        25:51.6      8:20/M
      14    ISAAC BOWMAN                      KALAMAZOO  MI        1172            31        26:38.2      8:35/M
      15    ELLIOT GREATHOUSE                 PORTAGE  MI          1023            36        27:02.1      8:43/M
      16    RYAN GRAMMER                      KALAMAZOO  MI         953            37        27:02.1      8:43/M
      17    NOAH WEISS                        RICHLAND  MI         1143            39        27:13.5      8:47/M
      18    TERAN HUTCHENS                    KALAMAZOO  MI        1905            46        28:32.0      9:12/M
      19    TRAVIS VAN WAGNER                 PORTAGE  MI           949            48        28:36.9      9:14/M
      20    HUNTER COCHRANE                   MATTAWAN  MI         1210            58        29:17.8      9:27/M
      21    LOUIE REMYNSE                     RICHLAND  MI         1938            62        29:58.0      9:40/M
      22    NICHOLAS LABUS                    KALAMAZOO  MI        1925            63        30:04.6      9:42/M
      23    TIM WARFORD                       GOBLES  MI           1106            66        30:15.1      9:45/M
      24    ERIC CURRY                        KALAMAZOO  MI        1126            67        30:27.2      9:49/M
      25    JACK SANDSTROM                    KALAMAZOO  MI        1903            70        30:31.8      9:51/M
      26    NATE MCCORMICK                    RICHLAND  MI         1146            90        32:07.0     10:22/M
      27    AARON APPLEBEY                    PORTAGE  MI          1932           101        33:08.8     10:41/M
      28    GRADY WATSON                      MATTAWAN  MI         1919           103        33:23.6     10:46/M
      29    DYLAN WALTER                      PLAINWELL  MI        1921           108        33:50.0     10:55/M
      30    RUSS GRAY                         RICHLAND  MI         1006           111        33:51.0     10:55/M
      31    MATTHEW RUGE                      GALESBURG  MI        1009           125        34:37.6     11:10/M
      32    BLAKE LEHMAN                      RICHLAND  MI         1169           126        34:38.4     11:10/M
      33    JACK MILLMIER                     RICHLAND  MI          959           127        34:38.6     11:10/M
      34    NATHANIEL ROGERS                  PORTAGE  MI          1943           138        35:31.7     11:27/M
      35    ALEXANDER MOLNER                  PORTAGE  MI          1923           142        35:54.5     11:35/M
      36    JACOB SCALPONE                    KALAMAZOO  MI        1152           143        35:54.6     11:35/M
      37    JENNIFER WEISS                    RICHLAND  MI         1142           152        36:25.7     11:45/M
      38    MIMI REMYNSE                      RICHLAND  MI         1941           165        37:41.9     12:09/M

Male 20 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    RUSSELL MOCK                      KALAMAZOO  MI        1047            14        24:57.9      8:03/M
       2    KYLE HOEK                         WALKER  MI           1901            15        25:01.0      8:04/M
       3    ANDREW EVERETT                    KALAMAZOO  MI        1132            16        25:01.5      8:04/M
       4    JACOB ZUBY                        KALAMAZOO  MI        1048            21        25:14.6      8:08/M
       5    CHRIS DHULSTER                    DELTON  MI           1094            25        25:50.4      8:20/M
       6    JARED STAUFFER                    KALAMAZOO  MI        1131            27        25:54.5      8:21/M
       7    DUSTIN YOUTSEY                    KALAMAZOO  MI        1927            29        26:25.8      8:31/M
       8    SHELDON COMBS                     MARCELLUS  MI        1151            33        26:51.1      8:40/M
       9    TODD DAY                          MARSHALL  MI         1911            34        26:54.7      8:41/M
      10    ANDREW SRACKANGAST                GALESBURG  MI        1013            43        28:19.4      9:08/M
      11    LARS RUSER                        KALAMAZOO  MI        1129            44        28:25.6      9:10/M
      12    TED JOHNSON                       KALAMAZOO  MI         948            49        28:39.5      9:15/M
      13    BRANDON TAYLOR                    FULTON  MI           1372            50        28:44.6      9:16/M
      14    NATHAN CHRISTENSEN                KALAMAZOO  MI        1107            57        29:09.0      9:24/M
      15    SCOTT ROGERS                      KALAMAZOO  MI         802            88        31:58.5     10:19/M
      16    WYATT BUTLER                      AUGUSTA  MI          1166            94        32:30.2     10:29/M
      17    KRIS KNIELING                     KALAMAZOO  MI         946            96        32:43.5     10:33/M
      18    STEVEN BOGER                      KALAMAZOO  MI        1141           122        34:33.0     11:09/M
      19    BRIAN EDGERLY                     KALAMAZOO  MI        1046           141        35:54.4     11:35/M
      20    MATT BERRY                        KALAMAZOO  MI        1118           147        36:01.7     11:37/M
      21    JERRY CARTER II                   BATTLE CREEK  MI     1113           157        36:55.9     11:55/M
      22    JORDAN REMYNSE                    RICHLAND  MI         1937           161        37:09.8     11:59/M
      23    JON BARTMAN                       BATTLE CREEK  MI     1215           183        40:22.9     13:01/M
      24    TYLER GJELTEMA                    KALAMAZOO  MI         956           186        41:44.9     13:28/M
      25    TREY MITCHELL                     KALAMAZOO  MI        1931           196        43:11.8     13:56/M

Male 30 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    KENT FRENS                        KALAMAZOO  MI        1056             1        21:05.4      6:48/M
       2    JEFF VOGT                         BATTLE CREEK  MI     1907            11        24:46.6      7:59/M
       3    DANIEL LAM                        ZEELAND  MI          1060            13        24:57.3      8:03/M
       4    JOSH LAPLACE                      KALAMAZOO  MI        1054            19        25:09.3      8:07/M
       5    ANDY BARNELL                      PORTAGE  MI          1099            30        26:32.8      8:34/M
       6    GABE GUMPS                        KALAMAZOO  MI        1066            45        28:31.6      9:12/M
       7    JASON WOOD                        VICKSBURG  MI        1145            47        28:34.4      9:13/M
       8    JAMES LASER                       KALAMAZOO  MI        1105            54        28:53.9      9:19/M
       9    ERIN KANE                         VICKSBURG  MI        1034            59        29:23.6      9:29/M
      10    JOEY NEIDLINGER                   ROMEOVILLE  IL       1936            71        30:37.3      9:53/M
      11    JOEL BELL                         PARCHMENT  MI        1209            72        30:37.5      9:53/M
      12    IAN KLUSMAN                       SCOTTS  MI           1092            77        31:11.0     10:04/M
      13    DAVID MILES                       KALAMAZOO  MI        1039            79        31:17.2     10:05/M
      14    TRAVIS HUTCHENS                   KALAMAZOO  MI        1906            85        31:40.5     10:13/M
      15    ERIC STOLL                        KALAMAZOO  MI        1007            95        32:33.3     10:30/M
      16    JEFFREY ROGERS                    PORTAGE  MI          1942            98        32:51.1     10:36/M
      17    BRENT LARSEN                      PARCHMENT  MI        1316           104        33:24.5     10:46/M
      18    RYAN WATTS                        PORTAGE  MI          1043           105        33:30.6     10:48/M
      19    NATHAN LUTZ                       PLAINWELL  MI        1018           136        35:19.8     11:24/M
      20    JAY KORF                          SCHOOLCRAFT  MI      1086           160        37:08.7     11:59/M
      21    AJ SHIELDS                        MATTAWAN  MI         1139           181        39:47.6     12:50/M
      22    JOSHUA HOWLEY                     THREE RIVERS  MI     1164           202        44:25.6     14:20/M
      23    ADAM BRADLEY                      PORTAGE  MI           988           208        45:24.1     14:39/M

Male 40 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    LANGLEY GIBSON                    AUGUSTA  MI          1915             7        23:58.3      7:44/M
       2    AARON BRUININKSABRUININK          PORTAGE  MI          1159            10        24:32.0      7:55/M
       3    PHILIP HOARD                      KALAMAZOO  MI        1952            17        25:02.5      8:05/M
       4    DARRELL GREATHOUSE                PORTAGE  MI          1022            35        27:01.5      8:43/M
       5    STEVE RANDOLPH                    KALAMAZOO  MI        1929            40        27:16.3      8:48/M
       6    RICK MCCORMICK                    RICHLAND  MI         1147            41        27:38.1      8:55/M
       7    JOHN RIGBY                        KALAMAZOO  MI        1130            42        27:41.7      8:56/M
       8    DWAYNE HOEK                       WALKER  MI           1900            55        28:54.1      9:19/M
       9    GREGGORY D KLAMER                 HUDSONVILLE  MI      1081            60        29:50.3      9:37/M
      10    COLBY NOVAR                       KALAMAZOO  MI        1102            64        30:12.6      9:45/M
      11    STEWARD SANDSTROM                 KALAMAZOO  MI        1904            69        30:31.5      9:51/M
      12    STEVE KOKMEYER                    PARCHMENT  MI        1114            75        30:52.7      9:57/M
      13    SAM TANK                          PLAINWELL  MI        1136           109        33:50.6     10:55/M
      14    WALTER ELMS                       KALAMAZOO  MI        1101           130        34:58.0     11:17/M
      15    MARK DYKGRAAF                     PARCHMENT  MI        1949           150        36:21.6     11:44/M
      16    JEFFREY WEBER                     PORTAGE  MI          1200           189        42:16.4     13:38/M

Male 50 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    ROBERT SCHWARTZ                   RICHLAND  MI         1042             9        24:30.1      7:54/M
       2    MORRIS APPLEBEY                   PORTAGE  MI          1207            32        26:38.7      8:35/M
       3    KENNETH WOOLF                     KALAMAZOO  MI        1076            38        27:06.6      8:45/M
       4    ALAN ERICKSON                     KALAMAZOO  MI        1122            51        28:45.7      9:16/M
       5    BRUCE MERCHANT                    KALAMAZOO  MI        1206            53        28:45.9      9:16/M
       6    DEAN SHINABARGER                  PORTAGE  MI           954            61        29:51.0      9:38/M
       7    LOU SANTOS                        KALAMAZOO  MI        1203            65        30:14.9      9:45/M
       8    LOUIS REMYNSE                     RICHLAND  MI         1939            78        31:15.9     10:05/M
       9    DAVID HUFF                        MENDON  MI           1133           112        33:51.8     10:55/M
      10    JOE WILLIAMS                      KALAMAZOO  MI        1896           120        34:29.8     11:07/M
      11    ROBERT CHASE                      OTSEGO  MI           1104           170        37:58.7     12:15/M

Male 60 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No        Overall         Time        Pace  
       1    MIKE BETZNER                      MATTAWAN  MI         1920            73        30:39.8      9:53/M